Dekoratif Profiller Nerelerde Kullanılır?

Dekoratif profiller, günümüzde mimari alanında sıkça kullanılan ve paslanmaz özellikleriyle geniş bir kullanım alanına sahip olan çelikler olarak bilinmektedir.

İçerisinde çelik ve krom alaşımlarını bir arada bulunduran dekoratif profiller, farklı sektörlerde sıkça kullanıldığından hayatımızın farklı alanlarında karşımıza çıkmaktadır.

Dekoratif profillerin alanında uzman kişilerce çeliğe şekil verilerek müşteri kullanımına sunulması, dekorasyon ve inşaat sektörü mensupları adına büyük önem taşımaktadır. Oksitlenme ve korozyona karşı son derece dirençli olan çelik, bu özelliği sebebiyle inşaat sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır.

 

Dekoratif Profil Çeşitleri

Günümüzde teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber nikel içeren paslanmaz çelikler üretilmektedir. Nikel içerikli paslanmaz profiller, normal profillere kıyasen daha estetik bir görünüme sahip oldukları için dekorasyon sektöründe de sıkça kullanılmaktadır. 

Kullanım alanı oldukça geniş olan paslanmaz profiller, çeşitlilik gösteren kodlarla tanımlanmaktadır. Dekoratif paslanmaz profiller, kalite standartlarına bağlı olarak çeşitli isimlerle anılmaktadır. 

Dekoratif Profiller Nerelerde Kullanılır2

 

Dekoratif Profillerin Günlük Kullanım Alanları

Dekoratif profiller; tekstilden dekorasyona kadar pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Dekoratif profillerin en sık kullanıldıkları alanlar şunlardır:

  • Dekorasyon sektöründe ve dekoratif ürünlerin tasarlanma aşamasında,
  • Araçlarının alt yapılarını oluştururken otomotiv sektöründe,
  • Mimari tasarımların her aşamasında,
  • Mobilyaların ayak ve kol kısımlarının birleşme aşamasında,
  • Tekstil alanında kıyafet askılığı, cansız manken ve tezgâh üretiminde,
  • Bilgisayar ve benzeri elektronik aletlerin yapım aşamasında,
  • Gemi üretimi ve sanayi sektöründe ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. 

Dekoratif profiller; yüksek korozyon dayanıklılığı, yüksek seviyede ısı dayanıklılığı ve yüksek oksit dayanıklılığı gibi özellikleri sayesinde hayatımızın her alanına dâhil olmaktadır. Yapısında bulundurduğu kendine has avantajları sebebiyle; her geçen gün kullanım alanı ve tercih edilme sıklığı hızla artmaktadır.

 

Dekoratif Profillerin Özellikleri Nelerdir?

Dekoratif profillerin en bilinen özellikleri, yüksek dayanıklılıklarıdır. Bu sayede kasa içerisinde cam veya ahşap yardımıyla oldukça sağlam ve şık ürünler imal edilmektedir. Ortaya çıkarılan ürünün son derece sağlam olması, inşaat ve ağır sanayi sektöründe bu ürünün sıklıkla kullanılmasına sebep olmaktadır.

Dekoratif Profiller Nerelerde Kullanılır3

Bunun yanı sıra dekoratif profiller; alışveriş mağazaları, kafeler, restoranlar ve marketlerin dekorasyonlarında mimarlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Giyim mağazalarında yer alan kıyafet askılıkları ve tezgâhlarında, masa ve sandalyelerin kol ve ayak bölümlerinde de dekoratif profillere yer verilmektedir. 

Dekoratif profiller, renkleri ve şık tasarımları sayesinde çoğu zaman ekstra bir boyama işlemi gerektirmemektedir. Bunun yanı sıra alışveriş mağazalarının ön camlarında yer alan vitrin dekorasyonlarında da tasarımcılar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Dekoratif profillerden yardım alınarak yapılan vitrin tasarımları, müşterilerin ilgisini çekerek satış hacminin artmasına da yardımcı olmaktadır.

 

Dekoratif Profil Fiyatları

Dekoratif profil fiyatları; üretiminde kullanılan malzemelere, kalitesine ve işçiliğine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kaliteli dekoratif profil fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve size en uygun üründe karar kılabilmek adına  mnfplastik.com sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kurulduğumuz ilk günden beri kaliteyi müşterilerimize uygun fiyata ulaştırmayı hedeflemekte ve çalışmalarımızı bu amaç doğrultusunda sürdürmekteyiz.

Müşteri talep ve geri bildirimlerini dikkate aldığımız vizyonumuzla her geçen gün pazar hacmimizi genişletmekte ve daha fazla müşteriye ulaşmaktayız. Mnfplastik.com farkıyla dekoratif profil modellerini incelemek ve alışveriş yapmak için dekoratif profil kategori sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Bir yanıt yazın