Konsept Dekoratif Profil Nedir?

Ev ve iş yerlerinde hem dekorasyona katkı sağlaması hem de işlevsellik sunması amacıyla kullanılan dekoratif profil çeşitleri farklı amaçlara uygun olacak şekilde üretilmektedir. 

Konsept dekoratif profil çeşitleri arasında yer alan köşe profilleri; modern tasarım binalarda alçı sıva ve alçı tavan uygulamaları için köşelerin zarar görmesine engel olmak ve daha estetik bir görünüm elde etmek amacıyla kullanılmaktadır.

Duvar, bölme duvar ve asma tavan yapımında köşe profil kullanılması oldukça önemlidir. Duvarın hem daha dik hem de daha köşeli görünmesine yardımcı olan bu ürünler, eşyaların taşınma esnasında duvara çarpmasıyla oluşan duvar hasarının da engellenmesini sağlamaktadır.

Farklı renk ve modellerle estetik açıdan da dekorasyona katkı sunan dekoratif profil çeşitleri; kullanılacağı alandaki mobilyalar, duvar rengi, kapı rengi ve diğer dekorasyon detaylarıyla da uyum sağlamaktadır.

 

Konsept Profil Çeşitleri Nelerdir?

Konsept profil çeşitlerinin kullanım alanlarına bağlı olarak çok sayıda farklı çeşidi de bulunmaktadır. Galvanizli ince çelik saç profilleri ve alüminyum profil çeşitleri günümüzde sıkça tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

Konsept Dekoratif Profil Nedir2

Alçı ve plastikten yapılan konsept profil çeşitleri bulunmaktadır. Bu noktada profil çeşitlerinin daha dayanıklı yapıda olması için paslanmaz çelikten yapılan ürünlerin tercih edilmesi önerilmektedir. Paslanmaz çelikten yapılan konsept profil çeşitleri diğer modellere kıyasen daha uzun ömürlüdür.

Paslanmaz çelik konsept profil modelleri; tam kasa olmayan kapı köşelerinde, pencere kenarlarında, kirişlerde ve tavan ve duvarlarda sıkça kullanılmaktadır.

 

Birbirinden Farklı Konsept Profil Modelleri

Konsept profil modelleri farklı amaçlara uygun olacak şekilde farklı yapılarda tasarlanmıştır. Farklı kullanım alanlarına uygun konsept profil modellerinden bazıları şunlardır:

Konsept Dekoratif Profil Nedir3

Alüminyum Köşe Profili

Binaların dış cephe uygulamalarında kullanılan alüminyum köşe profillerinin özellikleri:

  • Rüzgâr, güneş ve yağmur gibi olumsuz hava koşullarına yoğun maruz kalan alanların aşınmasını önlemek amacıyla kullanılmaktadır.
  • Duvar köşelerinde aşınma ve çatlamaları önleyen ve maksimum dayanıklılık sağlayan alüminyum köşe profilleri 90 derecelik köşeler için uygundur.
  • Açık köşe profili olarak da adlandırılan alüminyum köşe profilleri çimento kullanılarak duvara yapıştırılmaktadır. L şeklinde olan bu profiller dik açı alan mekânlarda kullanılmaktadır.

 

Gül Köşe Profili

Alüminyum, paslanmaz ve galvanizli ince çelik saç tel kullanılarak tasarlanan gül köşe profilleri; genellikle binaların iç dekorasyonlarında kullanılmaktadır. Ev, işyeri, otel ve restoran gibi farklı alanlarda kullanılan gül köşe profilleri; dekoratif anlamda önemli bir yere sahiptir.

 

Farklı Bütçelere Uygun Köşe Profili Fiyatları

Binaların iç ve dış cephelerine uygun tasarlanan farklı özelliklere sahip köşe profilleri; duvarların çatlamasını ve aşınmasını önlemektedir. 

Köşe profilleri; dış cephelerde olumsuz hava koşullarına karşı duvarı korurken iç cephelerde büyük ölçüde estetik bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır.

Hem işlevsel hem de dekoratif anlamda pek çok faydası bulunan köşe profil fiyatları hakkında bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.Bir yanıt yazın